Peregrynacja Figury M.B. Loretańskiej

w parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie w dniach 15 - 16 marca 2013r.

Msze święte:

Piątek – 15 marca 2013r.

Droga Krzyżowa

Powitania i Msza św.

• 2000

Spotkanie małżeństw z "Kościołem Domowym" i apel kończący 1 część peregrynacji

Sobota – 16 marca 2013r.

Godzinki

Msza św.

1130Indywidualna modlitwa rodzin, grup parafialnych

Litania Loretańska i zawierzenie rodzin

Uroczysta Suma

1430Wspólny Różaniec

Koronka do miłosierdzia Bożego i pożegnanie

Wyjazd do Tłuszcza

Powitanie

Nasza wspólnota w dniu dzisiejszym staje u wrót swych domostw jak św. Elżbieta witając Najświętszą Maryję Pannę. Pragniemy powtórzyć Jej słowa powitania "[ ... ] a skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?" Serca nasze są poruszone a myśli pełne uwielbienia i radości. Ten Dom staje się w tym momencie miejscem wzrastania i dojrzewania do przyjęcia woli Bożej - tej z Nazaretu i Ain-Karim. Pragniemy być pokornymi sługami i służebnicami Pana oraz wypełnić wszystko cokolwiek nam Jezus Chrystus powie.

Podziękowanie

Ta chwila przebywania w domu nazaretańskim z Matką świętej rodziny, w znaku widzialnym tej "Figury", którą dziś przekazujemy w ręce innej wspólnoty parafialnej i dekanalnej, staje się z jednej strony rozstaniem a z drugiej - serdecznym dziękczynieniem za pozostawienie w naszych sercach wiary, nadziei i miłości by nasze życie było bogatsze w miłosierdzie i godne świadectwo dziecka Bożego.

Zdjęcia z uroczystości: